Kategorie
Technologia

Walmart i DroneUp utworzyły centra dostaw dronów w Arkansas

dron z zakupami
Walmart nawiązał współpracę z firmą DroneUp z Wirginii w zakresie sieci centrów dostarczania dronów, zaczynając od lokalnego rynku w Farmington w stanie Ark.

Wydaje się, że to posunięcie stawia Walmart przed rywalem Amazon, przesuwając granice dostaw drogą lotniczą. Amazon ogłosił swój program rozwoju dronów w 2013 roku, a dwa lata temu firma ogłosiła, że ​​regularne dostawy dronów to tylko kilka miesięcy. Jednak ostatnie doniesienia sugerują, że postęp Amazon Prime Air uległ znacznemu spowolnieniu.

Skontaktowaliśmy się z firmą Amazon i zaktualizujemy ten raport po każdej odpowiedzi.

Dzisiejsze ogłoszenie pierwszych centrów dostaw w Arkansas następuje pięć miesięcy po tym, jak Walmart dokonał strategicznej inwestycji w DroneUp i podpisał umowę na rozszerzenie pilotażu dostaw dronów. (Kwota inwestycji nie została ujawniona.)

„Kiedy zainwestowaliśmy w DroneUp na początku tego roku, wyobrażaliśmy sobie operację dostawy dronem, którą można by szybko wdrożyć i powielić w wielu sklepach” – powiedział Tom Ward, starszy wiceprezes w zeszłym roku. w komunikacie prasowym. jedna mila do Walmart USA. „Otwarcie naszego pierwszego hubu kilka miesięcy po naszej początkowej koncepcji pokazuje, że DroneUp może zapewnić bezpieczne i szybkie opcje dostawy dronem. Pierwsze centrum znajduje się na Walmart Neighborhood Market w Farmington, który jest częścią większego obszaru metropolitalnego w północno-zachodnim rogu Arkansas. W pobliżu planowane są dwa inne centra, w sklepach Walmart w Rogers i Bentonville.

dron

„Współpraca z Walmart w celu uruchomienia trzech centrów zaopatrzenia jest ważnym krokiem w kierunku szerszego wykorzystania UAS [systemu dronów] w usługach dostawy konsumenckiej ostatniej mili. DroneUp.

DroneUp wygląda co najmniej jak Walmart w wysyłce: Klienci najpierw sprawdzają, czy kwalifikują się na DroneUpDelivery.com na podstawie ich adresu. Jeśli mieszkają w pobliżu centrum dronów, mogą kupić ograniczony wybór produktów online, aby dostarczyć je do witryny, a następnie uiścić opłatę za wysyłkę w wysokości 10 USD, aby dostarczyć produkt do ich domu.

Cena przesyłek – limit 5 GBP za partię – zapakowane i wysłane z centrum DroneUp obok sklepu Walmart. Operator lotu monitoruje postęp drona wyposażonego w kamery z wieży kontrolnej wzniesionej w piaście. Pozwala to uniknąć splątanych kwestii regulacyjnych, które zostałyby wywołane przez latanie dronem poza zasięgiem wzroku operatora. Dostawy można zrealizować w zaledwie 30 minut, a operacje w hubie są zaprojektowane tak, aby obsługiwać wiele lotów na godzinę.

Usługa dostawy dronem jest dostępna od 8:00 do 20:00 czasu CT, jeśli pozwala na to pogoda.

DroneUp twierdzi, że ściśle współpracuje z Federalną Administracją Lotnictwa, aby zapewnić bezpieczną eksploatację dronów w krajowej przestrzeni powietrznej i ma ponad 190 aktywnych zwolnień i zezwoleń na wspieranie swoich lotów w USA

Firma twierdzi, że jej system oferuje „bezpieczny, przyjemny i wygodny sposób dla kupujących Walmart, aby mniejsze paczki dostarczane były dronem prosto do ich domów tak szybko, jak to możliwe”.

Walmart zamierza przez wiele lat być liderem w dostawie dronów z siecią ponad
700 sklepów w Stanach Zjednoczonych. Teoretycznie każdy sklep mógłby mieć sąsiedztwo. Aby jednak konkurować, ceny dostaw prawie na pewno będą musiały być niższe niż 10 USD, a ograniczenia dotyczące zdalnych operacji dronów prawie na pewno będą musiały zostać złagodzone.

FAA kontynuuje współpracę z partnerami branżowymi, w tym Amazon, nad możliwościami technologicznymi i wymogami regulacyjnymi, które będą musiały mieć zastosowanie do operacji na dużą skalę z udziałem dronów do automatycznego dostarczania ładunków.

W ciągu ostatnich kilku lat Amazon testował drony w stanie Waszyngton i tuż za granicą amerykańskokanadyjską w Kolumbii Brytyjskiej i utworzył zespoły ds. rozwoju dronów w Wielkiej Brytanii, Francji, Izraelu i Austrii. W 2016 roku Amazon ujawnił, że realizuje dostawy próbne w okolicach Cambridge w Anglii; a w 2019 roku Jeff Wilke z Amazon zaprezentował drona wielkości gokarta, który, jak powiedział, będzie „dostarczał paczki klientom w ciągu kilku miesięcy”. (Od tego czasu Wilke opuścił Amazon.)

Ta oś czasu nigdy nie nadeszła. Amazon Prime Air zdołał w zeszłym roku zdobyć oficjalny certyfikat FAA jako przewoźnik lotniczy, a Amazon twierdzi, że nadal jest zaangażowany w urzeczywistnienie swojego marzenia o dostawie drona. Firma obecnie wymienia ponad 100 otwartych pozycji na Amazon Prime Air, z których większość znajduje się w rejonie Seattle. Ale są też oznaki, że Amazon ograniczył swoje plany dostaw dronów.

Jeszcze przed uzyskaniem certyfikatu FAA laboratorium Amazona zajmujące się rozwojem dronów zostało przekonfigurowane, aby skupić się na innowacjach w walce z pandemią COVID19. W sierpniu Wired UK poinformował, że flota dronów Amazona w Wielkiej Brytanii kurczy się po sprostaniu wyzwaniom technicznym i regulacyjnym. W tym miesiącu Bloomberg News poinformował, że pracownicy paryskiego centrum badawczo-rozwojowego dronów Amazona przenieśli się do innych projektów.

Tymczasem inne firmy to UPS (współpracujący z siecią aptek CVS), Wing (alfabet wprowadzony przez Google), SkyDrop (wcześniej znany jako Flirtey) i Zipline (który współpracuje również z Walmart, Arkansas) walczy o rozszerzenie twojego drona próby dostawy. Dzięki partnerstwu z Walmart możesz teraz dodać DroneUp do tabeli liderów.

Dodaj komentarz