Kategorie
Technologia

W sieci dostępna jest wersja beta programu Photoshop

sztuczki w Photoshop
Od dłuższego czasu Photoshop jest powszechnie znaną nazwą, jeśli chodzi o oprogramowanie do edycji obrazów i malowania cyfrowego.

Chociaż ma teraz nieco większą konkurencję, nadal jest de facto standardem w branży kreatywnej, pomimo i pomimo niepopularnych zmian wprowadzonych przez Adobe w sposobie dystrybucji oprogramowania. Jednak jego model biznesowy oparty na chmurze może mieć swoje zalety, a jedna z nich sprawia, że ​​Photoshop jest prawie uniwersalny dzięki niektórym funkcjom aplikacji dostępnym w przeglądarkach internetowych.

Tylko w ciągu ostatnich kilku lat przeglądarki przeszły długą drogę. Możliwość dostępu do sprzętu, takiego jak procesory graficzne, otworzyła drzwi do bardziej wymagających aplikacji, w tym gier 3D. Stała się doskonałą platformą nie tylko do współpracy, takiej jak udostępnianie plików, ale nawet do pracy bezpośrednio na dokumentach, a w tym przypadku na obrazach.

Adobe szczegółowo wyjaśnia, w jaki sposób udało się wprowadzić Photoshopa do sieci i, w skrócie, zajęło to sporo pracy i czekania na wprowadzenie technologii i standardów. Wymagało to również współpracy z twórcami przeglądarek, takimi jak Google, aby upewnić się, że Photoshop faktycznie działa i działa poprawnie w przeglądarce Chrome lub opartej na Chromium. Nadal nie możesz korzystać z pełnego zestawu funkcji Photoshopa, ale najnowsze ogłoszenie udostępnia niektóre z nich publicznie.

Photoshop w sieci gwarantuje działanie tylko z Google Chrome i Microsoft Edge, chociaż istnieje szansa, że ​​inne przeglądarki oparte na Chromium również będą działać. Firefox obiecuje się w końcu nadejść, chociaż nie podano harmonogramu. Adobe twierdzi, że nie zatrzyma się również na Photoshopie i Illustratorze i planuje wprowadzić całą usługę Creative Cloud do przeglądarek internetowych.

Aby otworzyć plik Photoshop w przeglądarkach internetowych, musisz mieć dostęp do Adobe Creative Cloud. Chociaż funkcje, takie jak komentowanie i adnotacje, były dostępne wcześniej, ta wersja beta umożliwia wprowadzanie zmian, takich jak manipulowanie warstwami, zaznaczanie obszarów i stosowanie masek. Adobe twierdzi, że najpierw skupiło się na najczęstszych przypadkach użycia, które obracają się wokół retuszu i dostosowywania obrazów do początkowego wprowadzenia wersji internetowej Photoshopa.

Dodaj komentarz