Kategorie
Technologia

Start misji NASA Lucy zakończył się sukcesem

rakiet
16 października NASA z powodzeniem uruchomiła misję Lucy Mission z siedzibą na Florydzie o godzinie 5:35 czasu wschodniego.
Lucy pomoże naukowcom dowiedzieć się więcej o powstawaniu Układu Słonecznego.

Sonda została zaprojektowana, zbudowana i przetestowana przez Lockheed Martin, a jej udany start rozpoczyna fazę operacyjną.

Zespoły misji Lockheed Martin komunikują się ze statkiem kosmicznym i będą wspierać jego operacje przez całą misję. Ustanowiła rekord jako misja słoneczna najdalej od Słońca i odwiedzi kilka asteroid w poszukiwaniu wskazówek dotyczących pochodzenia Układu Słonecznego. Misja potrwa 12 lat, a podczas 4 miliardowej podróży przez Układ Słoneczny Lucy przeleci nad różnymi asteroidami.

Asteroidy obejmują asteroidę w pasie głównym, siedem asteroid trojańskich krążących wokół Jowisza. Asteroidy są celem misji, ponieważ uważa się, że są nieskazitelnymi pozostałościami formacji Układu Słonecznego cztery miliardy lat temu. Lucy to niezwykle wytrzymały statek kosmiczny zaprojektowany, aby przetrwać temperatury od 250 stopni Fahrenheita do 300 stopni Fahrenheita.

Asteroidy są śledzone za pomocą autonomicznego oprogramowania na statku kosmicznym. Przekroczysz swoje cele z prędkością około 15 000 mil na godzinę. 12-letnia misja oznacza, że ​​naukowcy wielu pokoleń będą mieli możliwość wykorzystania zebranych danych i pracy nad samym programem. Lockheed Martin zauważa, że ​​obecni uczniowie czwartej klasy mogą pracować nad misją Lucy po ukończeniu studiów.

NASA ogłosiła 16 października, że ​​systemy na pokładzie statku kosmicznego działają dobrze, a sam statek kosmiczny jest stabilny. Pomyślnie zainstalowano dwa krytyczne systemy fotowoltaiczne, które wytwarzały energię i ładowały akumulator. NASA powiedziała, że ​​jeden z paneli słonecznych został zablokowany, ale pojawiły się wskazówki, że drugi panel mógł nie zostać całkowicie zablokowany. NASA twierdzi, że statek kosmiczny może nadal działać bez narażania zdrowia i bezpieczeństwa przy obecnym nastawieniu. Zespół nadal pracuje nad pełnym wdrożeniem panelu słonecznego.

Dodaj komentarz