Kategorie
Kosmetyki i perfumy

Jak nie przedawkować perfum?

flakon perfum
Wywęszenie kogoś, kto ma trochę ciężką rękę do swoich perfum lub wody kolońskiej, jest zwykle dość proste.

Możesz je wyczuć z drugiego końca pokoju… może nawet po wyjściu z pokoju! Jeśli chodzi o perfumy, mniej zawsze znaczy więcej. Piękne perfumy mogą nie tylko stać się przytłaczającym zapachem, który odpycha osoby wokół ciebie, ale mogą również powodować reakcje alergiczne i migreny u osób wrażliwych na zapachy. Wielu z nas z czasem staje się też znieczulonych na zapach, który nosimy na co dzień, ponieważ nasze receptory zmysłów stają się odporne na zapach, więc mamy tendencję do nadmiernej kompensacji poprzez nadmierne spryskiwanie, aby nadal wyczuć zapach perfum. Aby uniknąć smrodu, postępuj zgodnie z tymi poradami ekspertów.

Test tkankowy

Aby sprawdzić, czy Twój ulubiony zapach cię obciąża, spryskaj go tak, jak zwykle. Odczekaj pięć sekund, a następnie przetrzyj chusteczkę w miejscu. Jeśli tkanka się przyklei, to pewny znak, że przesadziłeś. Aby temu przeciwdziałać, zanurz wacik w alkoholu do wycierania i wklep miejsce, w którym spryskałeś perfumy – to złagodzi zapach.

Przejdź pod nim

Innym prostym sposobem na uniknięcie przeładowania perfumami jest umiejętne ich stosowanie. Jeśli wielokrotnie przesadzasz z perfumami lub wodą kolońską, unikaj nakładania zapachu bezpośrednio na skórę. Zamiast tego rozpryskuj się w powietrzu przed sobą i przejdź przez mgłę, aby równomiernie rozproszyć zapach.

Tylko 1 – 2 miejsca

Jeśli nadal lubisz spryskiwać skórę, wybierz jedno lub dwa miejsca, takie jak szyja, klatka piersiowa lub nadgarstki. Trzymaj butelkę w odległości do 25 cm od ciała i spryskaj wybrane miejsca.

Ciężki zapach

Mocniejsze zapachy nakładaj na dolne partie ciała, np. za kolana. Zapach nie uniesie się tak szybko i nie przytłoczy otoczenia – więc wszyscy wygrywają!

Test zbliżeniowy

Bliskość jest najważniejszym wskaźnikiem tego, czy ty lub ktoś, kogo znasz, przesadził w dziale perfum. Osoba powinna być stosunkowo blisko ciebie, zanim skomentuje, jak pachniesz. Jeśli ciągle wąchasz zapach na sobie lub na kimś w pobliżu, to wyraźny znak, że to za dużo.

Stężenie

Zwróć uwagę na koncentrację swoich perfum, wybierając metodę ich aplikacji. Ogólnie rzecz biorąc, woda perfumowana jest cięższa niż woda toaletowa, więc to, co działa na jedną, niekoniecznie będzie działać na drugą.

Zapytaj przyjaciela

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie jesteś przestępcą oprysku, najłatwiej jest porozmawiać z bliskim przyjacielem lub członkiem rodziny, o którym wiesz, że będzie z tobą szczery. Zapytaj ich, czy uważają, że używasz zbyt dużo perfum, a otrzymasz odpowiedź na miejscu.

Bądź uprzejmy

Jeśli ludzie kaszlą i kichają, gdy tylko wejdziesz do pokoju lub podejdziesz do biurka, aby zadać pytanie, zastanów się, czy nie są uczuleni na twoje perfumy – fakt, że reagują, jest wskazówką dla Ciebie”. Bądź uprzejmy, tonując go, gdy jesteś w pobliżu.

Dzięki tym prostym i praktycznym wskazówkom możesz nadal dobrze pachnieć bez łzawienia oczu i chęci unikania Cię za wszelką cenę.

Dodaj komentarz