Kategorie
Technologia

Gotowanie za pomocą laserów

gotowanie
Naukowcy z Columbia University stworzyli system, który może gotować jedzenie przy użyciu lasera i technologii druku 3D do składania żywności.

Naukowcy z zespołu Digital Food firmy Creative Machines pracowali nad stworzeniem samodzielnego cyfrowego osobistego kucharza. Zespół twierdzi, że drukarki mogą wytwarzać elementy z milimetrową precyzją, ale nie było ogrzewania o takim samym stopniu rozdzielczości.

Zespół postanowił opracować system zdolny do drukowania żywności w 3D i jednoczesnego używania do niej laserów.
W badaniu zespół wykorzystał kurczaka jako model jedzenia i zbadał różne metody wystawiania go na światło niebieskie i podczerwone. W ich teście kurczak został wydrukowany w kawałku o grubości 3 mm i około cala

laser

Podczas eksperymentu zbadano wiele parametrów gotowania, w tym głębokość gotowania, wybarwienie, zatrzymywanie wilgoci i różnice między produktami pieczonymi laserowo a pieczonym mięsem. Interesującym odkryciem jest to, że gotowana żywność kurczy się o 50% mniej niż mięso pieczone w piekarniku, zachowując jednocześnie dwukrotnie większą wilgotność.

Mięso, o mniejszym skurczu i mniejszej wilgotności, smakowało podobnie do mięsa pieczonego w konwencjonalnym piekarniku. Innym interesującym odkryciem z testów smaku, które mają być przeprowadzone podczas eksperymentu, jest to, że obaj smaki wolą mięso pieczone laserowo od pieczonego. Podczas gdy drukowanie 3D i technologia pieczenia laserowego są obiecujące, naukowcy przyznają, że wciąż istnieją wyzwania do pokonania. Jednym z głównych wyzwań jest to, co naukowcy z „Food CAD” opisują jako rodzaj Photoshopa dla żywności.

Dodaj komentarz