Kategorie
Technologia

Google ogłasza mnóstwo nowych funkcji Androida na rok 2022

android
Google ogłosiło kilka nadchodzących ulepszeń Androida, które mają zostać wydane w 2022 roku. Firma ogłosiła to w ramach CES 2022, a ulepszenia mają znacznie poprawić ogólne wrażenia z Androida, zwłaszcza na wielu urządzeniach.

firmy Google wydało Androida 12 w październiku 2021 r., ale firma nadal dodaje ulepszenia i funkcje. Jednym z obszarów, na którym koncentruje się Google, jest praca z innymi urządzeniami. Według Deloitte przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe ma obecnie 25 podłączonych urządzeń, w porównaniu z 11 w 2019 roku. Ponieważ liczba smartfonów znajduje się w centrum przepływu pracy z podłączonymi urządzeniami, Google wyraźnie dąży do poprawy komfortu korzystania z Androida.

Aktualizacje szybkiego parowania

Jednym z głównych obszarów, w których Google ulepsza, jest funkcja szybkiego parowania. Fast Pair ma na celu przyspieszenie i uproszczenie procesu parowania telefonów z systemem Android z urządzeniami Bluetooth. Według firmy pracuje nad obsługą dodatkowych urządzeń, w tym telewizorów i produktów smart home. Google planuje również rozszerzyć tę funkcję na Chromebooki.

„Kilka tygodni po włączeniu słuchawek Fast Pair Twój Chromebook automatycznie wykryje je i sparuje jednym kliknięciem, co pozwoli Ci skupić się na nauce lub pracy, gdziekolwiek jesteś” , pisze Erik Kay. Wiceprezes ds. obsługi wielu urządzeń. „Jeśli kupisz nowego Chromebooka jeszcze w tym roku, możesz użyć telefonu z Androidem, aby szybko skonfigurować i uzyskać natychmiastowy dostęp do wszystkich zapisanych informacji, takich jak identyfikator Google i hasła Wi-Fi”.

Tak jak AirPods mogą łączyć się z Apple TV, Google planuje ułatwić parowanie słuchawek Bluetooth z urządzeniem Google TV lub Android TV OS.

Ulepszone odblokowywanie urządzenia

Użytkownicy mogą teraz odblokowywać Chromebooka za pomocą telefonu z Androidem. Google planuje rozszerzyć tę funkcję na urządzenia WearOS, aby użytkownicy mogli odblokowywać swój telefon, tablet lub Chromebooka za pomocą zegarka z Androidem.

Firma poprawia również obsługę integracji mediów przy użyciu technologii UltraWideband (UWB). Technologia ta umożliwia odblokowanie sparowanych multimediów przez telefon bez konieczności trzymania telefonu w pobliżu zamka. Zamiast tego użytkownicy będą mogli trzymać telefony w kieszeniach i nadal mieć dostęp do swoich pojazdów.

Lepsza integracja z innymi urządzeniami

Osoby korzystające z wielu urządzeń wkrótce będą mogły lepiej wchodzić w interakcję z danymi lub multimediami na swoich urządzeniach. Załóżmy na przykład, że ktoś ogląda film na tablecie ze słuchawkami. Jeśli telefon zadzwoni, wideo zostanie przerwane, a zestaw słuchawkowy automatycznie przełączy połączenie z telefonem, a następnie wróci po zakończeniu połączenia.

Firma Google ulepszyło także Centrum Telefoniczne, aby zapewnić Twojemu Chromebookowi dostęp do aplikacji do czatu telefonicznego bez konieczności ich ponownej instalacji na Chromebooku. Dzięki temu Chromebookowi łatwiej będzie pozostawać w kontakcie, gdy telefon jest poza zasięgiem.

Po raz pierwszy na Androidzie Google rozszerza się na inne platformy, zwłaszcza Microsoft Windows. Doprowadzi to do lepszej integracji obu platform.

„Na przykład, podłączając telefon z Androidem do komputera z systemem Windows za pomocą funkcji szybkiego parowania, będziesz mógł szybko skonfigurować akcesoria Bluetooth, synchronizować wiadomości tekstowe i udostępniać pliki, korzystając z funkcji udostępniania w pobliżu” – kontynuował Kay. „Współpracujemy z firmami Acer, HP i Intel, aby wprowadzić to doświadczenie w wybranych komputerach z systemem Windows jeszcze w tym roku”.

Niektóre nowe funkcje Androida, takie jak ulepszone szybkie parowanie, zostaną wprowadzone w nadchodzących tygodniach. Pozostałe funkcje będą dostępne przez cały rok.

Dodaj komentarz