Kategorie
Technologia

Google automatycznie włączy uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla 150 milionów użytkowników

Google
Hasła od dawna uważano za niewystarczające do ochrony obecności użytkownika w Internecie, dlatego od wielu lat dostępne są dodatkowe narzędzia, takie jak menedżery haseł i mechanizmy, takie jak 2FA.

Aby promować najlepsze praktyki w zakresie bezpieczeństwa, Google twierdzi, że włączenie weryfikacji dwuetapowej zajmie 2 miliony twórców YouTube i planuje automatycznie zarejestrować 150 milionów kont użytkowników do końca 2021 r.

Google twierdzi, że sprawdza bezpieczeństwo, czyli miliard haseł każdego dnia w celu ochrony użytkowników przed hakerami. Jednak odrobina socjotechniki i ponowne użycie tego samego hasła w wielu witrynach ułatwia hakerowi pracę, nie wspominając o złym wyborze hasła.

Google

Microsoft rozwiązał ostatnio ten problem, umożliwiając użytkownikom korzystanie z kont bez haseł, a teraz Google zwiększa bezpieczeństwo swoich użytkowników, automatycznie rejestrując 150 milionów z nich za pomocą weryfikacji dwuetapowej (2SV). Weryfikacja dwuetapowa od dawna jest dodatkowym środkiem bezpieczeństwa w celu ochrony kont Google, a firma ogłosiła jakiś czas temu, że planuje uczynić ją domyślną opcją dla kont, które są prawidłowo skonfigurowane.

Decyzja o automatycznej rejestracji 150 mln rachunków wydaje się być kolejnym krokiem w tym kierunku. Dodatkowo do końca roku Google będzie potrzebować 2 milionów kont twórców YouTube, aby włączyć weryfikację dwuetapową.

Firma twierdzi, że pracuje również nad technologiami zmniejszającymi zależność użytkowników od haseł, takimi jak niedawno wprowadzony interfejs API usług tożsamości Google, który zastępuje hasła bezpiecznymi tokenami do uwierzytelniania użytkowników w witrynach i usługach.

Dodaj komentarz