Kategorie
Technologia

Co to jest uchwyt VESA?

telewizor
Jeśli chcesz zamontować telewizor lub monitor na ścianie lub ramieniu mobilnym, standard montażu ułatwia to.
Wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że otrzymujesz właściwy rozmiar dla swojego

Standard mocowania VESA ułatwia

Interfejs do montażu na płaskim panelu, znany również w ramach standardu montażu interfejsu VESA, to znormalizowany format montażu, który ułatwia zakup odpowiedniego uchwytu do telewizora lub monitora.
Pozwala to na zamontowanie ekranu na ścianie, zajmuje mniej miejsca lub na ramieniu dla lepszej ergonomii.

Jak przymocować telewizor do ściany?

System został wdrożony przez Electronics Standards Association w 1997 roku i ewoluował, aby nadążyć za zmieniającym się charakterem wyświetlaczy. Dodano nowe warianty, ponieważ telewizory i monitory stają się większe i cięższe.

System montażu VESA ma różne warianty, w zależności od tego, który chcesz zamontować. Uwzględnia to wszystkie rodzaje zmiennych, w tym rozstaw otworów montażowych, maksymalną wagę, jaką może wytrzymać uchwyt, a także rozmiar i rodzaj użytego gwintu.

Możesz użyć systemu etykietowania, aby szybko dowiedzieć się, jakie media musisz kupić dla swojego telewizora lub monitora. Powinieneś być w stanie znaleźć te informacje w specyfikacjach technicznych lub materiałach marketingowych związanych z konkretnym wyświetlaczem, a nawet z tyłu samego urządzenia.

Interpretowanie wariantów mocowania VESA

Warianty są często oznaczane literą, po której następuje rozmiar wzoru.
Na przykład: VESA MIS-D 100100. Na tej etykiecie MIS-D wskazuje, że wyświetlacz używa D, podczas gdy 100100 odnosi się do rozmiaru wzoru w milimetrach.

telewizor

Niestety system może stać się skomplikowany, ponieważ wariant może odnosić się do wielu rozmiarów wzorców.
Na przykład we wspomnianym wcześniej wariancie VESA MIS-D można zastosować wzór 100x100mm lub 50x100mm.
Z tego powodu często można zobaczyć producentów rozmiarów wzorów, takich jak 100100 lub 7575 w ich materiałach marketingowych lub technicznych.

Na szczęście wielu producentów stojaków pod telewizor rozwiązało ten problem, dostosowując swoje stojaki.
Dlatego tak wiele uchwytów reklamuje, że nadają się do różnych rozmiarów telewizorów.
Mając to na uwadze, zawsze ważne jest, aby dokładnie dopasować nawias do ekranu, aby upewnić się, że przekroczysz jakikolwiek limit wagi.

Zdezorientowany? Zapytaj sprzedawcę

Jeśli kupujesz nowy telewizor lub monitor i chcesz zamontować go na ścianie lub poproś sprzedawcę, który sprzedaje dany przedmiot, aby polecił Ci wspornik. Niekoniecznie musisz kupować ich dokładną rekomendację, ale przynajmniej zorientujesz się, czego szukać.

Na koniec jest kilka bardzo ważnych rzeczy, o których należy pamiętać podczas montażu telewizora, aby upewnić się, że zrobi to dobrze. Obejmują one optymalne pozycjonowanie, znajdowanie pinów, zarządzanie kablami.

Dodaj komentarz