Kategorie
Bez kategorii

Pisanie dla bloga może czasami zniechęcać. Siadasz do pisania, a słowa nie przychodzą. Właściwie to miałem trudności z wymyśleniem tego, co napisać dziś rano. W takich chwilach mała struktura Twojego bloga może być bardzo skuteczna.

4 niezbędne elementy do napisania świetnego posta na blogu

Przez 11 lat blogowania wyrobiłem sobie nawyk studiowania płodnych, wpływowych blogerów i zdałem sobie sprawę z czegoś:

Wszystkie mają system i strukturę do blogowania.

Chociaż struktury są różne, wszystkie mają pewną formę, za którą podążają. Jestem pewien, że są wyjątki od tej reguły, ale jeszcze ich nie znalazłem. Normą jest to, że poważni blogerzy mają ustalony sposób pisania każdego posta na blogu.

Ty też powinieneś, jeśli masz być płodny, jeśli twoje słowa mają dotrzeć do ludzi i rezonować z nimi. Więc jak to dokładnie wygląda? Jak za każdym razem piszesz świetny post na blogu?

W zależności od tego, na czym skupia się Twój blog i Twojej osobowości, Twoje podejście może być nieco inne, ale zauważyłem, że najpotężniejsze posty na blogu zazwyczaj zawierają cztery ważne elementy . Tutaj są:

1. Przyciągający uwagę nagłówek
Dobry post na blogu dotyczy jednego tematu, jednej historii, jednego pomysłu. Nie 57. Nie 101. Tylko jeden .

Zanim zaczniesz blogować, zastanów się, o czym chcesz pisać. Wybierz udawany nagłówek, aby nadać sobie pewną strukturę (zawsze możesz go później zmienić) i zacznij pisać.

Dobre tytuły są interesujące, opisowe i wciągające. Powinien brzmieć jak nagłówek w magazynie lub wiadomości telewizyjnej, prowokując czytelnika do kliknięcia łącza. (Jeśli potrzebujesz pomocy, przeczytaj ten post: „ 5 łatwych sztuczek, które pomogą Ci pisać chwytliwe nagłówki ”.)

To pierwsza rzecz, którą widzą Twoi czytelnicy — i jedyna , jeśli nie zrobisz tego dobrze. Poświęć trochę czasu na stworzenie świetnego nagłówka. To pierwszy krok (i ostatni) przed kliknięciem „opublikuj”.

2. Urzekający główny akapit
Wiesz, jak ważne jest pierwsze wrażenie, prawda? Więc dlaczego tak nie piszesz? Dlaczego marnujesz czas czytelników na błahe szczegóły i głupie anegdoty?

Jeśli chodzi o Internet — kiedy koncentracja ludzi jest jeszcze bardziej ograniczona niż w przypadku druku — pierwszy akapit ma kluczowe znaczenie. Nie zepsuj tego. Dziennikarze to wiedzą. To jest w nich zakorzenione. „Nie chowaj lede ”, mówią. Jeśli nie zdobędziesz od razu swoich czytelników, stracisz ich na zawsze.

Zacznij od cytatu, pytania lub odważnego, odważnego stwierdzenia. Masz tylko jeden strzał. Niech to się liczy.

3. Ciekawe punkty wsparcia
To jest treść artykułu. To „mięso” postu — co będzie podstawą twojego głównego tematu lub argumentu.

Każda historia, którą opowiadasz lub pomysł, który dzielisz, musi mieć uzasadnienie, w które czytelnicy mogą zatopić zęby. Nie wszystkie muszą zgrabnie pasować do trzypunktowej argumentacji lub siedmiostopniowego procesu, ale nie możesz być wszędzie.

Zastanów się, co chcesz powiedzieć i jak utworzysz kopię zapasową. Świetnym sposobem na zorganizowanie jest sporządzenie listy wypunktowań. Następnie napisz treść postu, używając ich jako głównych sekcji (w razie potrzeby zamień punkty na podtytuły, tak jak to zrobiłem w tym poście).

Jeśli Twój post na blogu jest drogą, te punkty to znaki drogowe prowadzące czytelnika do końca.

4. Przekonujące wezwanie do działania
Jeśli przyciągnąłeś uwagę czytelników dobrym tytułem, wciągnąłeś ich interesującym akapitem wstępnym, a następnie poprowadziłeś ich przekonującymi punktami, teraz musisz to zakończyć.

Nie bądź niejasny. Nie chcesz, żeby Twoi odbiorcy zastanawiali się, dlaczego w ogóle zadawali sobie trud przeczytania Twojego posta, prawda? Daj im coś na wynos.

Chcesz, aby publiczność zastanowiła się nad konkretnym pomysłem? Aby coś zrobić ? Jakoś odpowiedzieć? Cokolwiek to jest, wyjaśnij to. To się nie stanie. Dostaniesz to, o co prosisz. To jest część posta, w której zapraszasz czytelników do odpowiedzi na pytanie, pozostawienia komentarza lub udostępnienia posta. Spraw, by było jasne i wykonalne.

Dodaj komentarz